Stabdžių sistema (į kurią įeina stabdžių trinkelės, stabdžių apkaba, stabdžių rotorius ir kitos dalys) yra viena svarbiausių automobilio sistemų – sutrikus jos veikimui, automobilis nebegali normaliai funkcionuoti.

Tuo tarpu stabdžių sistemos gedimai, nutinkantys automobiliui esant kelyje, gali sukelti rimtą pavojų visiems eismo dalyviams. Būtent dėl to vairuotojai turėtų itin rūpintis savo automobilio stabdžių sistema, o pastebėję kokius nors sutrikimus – nedelsiant kreiptis į autoservisą.

Stabdžių sistemos veikla gali sutrikti dėl įvairiausių priežasčių. Vistik dažniausiai išskiriamos keturios pagrindinės stabdžių susidėvėjimo priežastys:

  • Automobilio vairavimas

Jei vairuotojas linkęs stipriai spausti automobilio stabdžius, ar staigiai stabdyti mašiną, tikėtina, kad stabdžiai dėvėsis daug greičiau. Norint, kad stabdžių sistema veiktų kuo ilgiau, vertėtų švelniai ir iš lėto spausti stabdžių pedalus bei po truputį stabdyti mašiną.

  • Automobilio vairavimo aplinka

Stabdžiai daug greičiau dėvisi, kuomet vairuojama judriuose miestuose, kur dažnai susidaro automobilių spūstys, kadangi tuomet yra dažniau spaudžiami stabdžių pedalai. Taip pat stabdžių dėvėjimąsi skatina važiavimas kalnuotomis ar kaimo vietovėmis, kur keliai yra nelygūs.

O štai dažnai važinėjant greitkeliais ar lygiais automobilių keliais stabdžiai dėvisi daug lėčiau.

  • Stabdžių trinkelių tvirtumas

Iš tvirtesnės medžiagos pagamintos stabdžių trinkelės funkcionuoja daug ilgiau ir pakelia daug didesnę apkrovą bei automobilio vairavimo greitį. Tuo tarpu minkštesnės trinkelės gali greitai susidėvėti, jei vairuojama dideliu greičiu ar atokesnėse vietovėse, kur nėra greičio ribojimų. Taip pat minkštesnės trinkelės yra mažiau atsparios aukštai temperatūrai.

  • Stabdžių sistemos dalių kokybė

Stabdžių sistemos ilgaamžiškumas didele dalimi priklauso nuo dalių kokybės. Visuomet verta investuoti į stabdžių dalis, pagamintas iš aukštos kokybės metalo ir parduodamas patikimų gamintojų. Nors gali atrodyti, kad perkant pigesnes dalis yra sutaupoma, ilgojoje perspektyvoje tai sukelia atvirkštinį rezultatą – prastos kokybės dalys dažniau susidėvi ir reikalauja dažnesnio jų atnaujinimo.

Automobilio stabdžių sistema turėtų būti tikrinama kartą per metus, atliekant bendrąją automobilio diagnostiką autoservise.

Stabdžių remontas ir autoserviso paslaugos Panevėžyje – www.autodraivas.lt