Jeigu šios ši medicinos sritis yra gerai žinoma, tuomet labai tikėtina, jog yra tekę susidurti su kažkokiomis regos problemomis. Kadangi jų neturintys pas gydytojus apsilanko pakankamai retai. Tačiau ar tai yra visai normalu, ar reikėtų sakyti, jog per mažai dėmesio skiriama savo sveikatai? Aišku, į šį klausimą galima atsakyti labai įvairiai, kadangi patikrinti regėjimą gali ne tik oftalmologas. Ir jeigu rezultatai neparado nieko neįprasto ir žmogus mato nepriekaištingai, tuomet tikrai nėra reikalo kreiptis pas šios srities atstovus. Tačiau labai svarbu periodiškai tikrintis akis, kad ir pačiais paprasčiausiais metodais, kuriais galima įsivertinti jų būklę netgi savarankiškai. Be to, ji turėtų būti vertinama ir kiekvieno bendros sveikatos patikrinimo metu. O jeigu pastebimos kažkokios problemos ir regėjimas pakinta, tuomet labai svarbu apsilankyti pas šiuos gydytojus. Ir tikrai nereikia galvoti, jog menkas regos suprastėjimas yra natūralu ir nieko dėl to daryti nereikia. Kadangi tokiu atveju prasidės grandinė reakcija ir rega su laiku sparčiai prastės. O vėliau net ir geriausi specialistai nelabai galės padėti.

Privatus gydytojo kabinetas ar kreiptis į valstybines įstaigas?

Susidūrus su sveikatos problemomis neretai tenka spręsti šią dilemą. Ir ji iškyla ne dėl to, jog nepasitikima ligoninėse dirbančiais medikais, tačiau kartais iki patekimo pas juos tenka nueiti nemažą kelią. O tuo tarpu privačios klinikos gali pasiūlyti paslaugas žymiai greičiau. Aišku, dar labai daug priklauso ir nuo konkrečios situacijos, ir nuo probleminės srities. Pavyzdžiui, tikrai labai daug kur vaikų oftalmologai dirba privačiai, nors kai kurie vienu metu gali derinti ir netgi kelis darbus. Tačiau tai pakankamai specifinė sritis, kuri susijusi ne tik su gydymu, bet ir su regos korekcijos priemonėmis. Todėl gana dažnai optikos salonuose yra įkuriami gydytojų kabinetai, kuriuose dirba oftalmologai. Ir nors ten neatliekamos sudėtingos gydymo procedūros, tačiau šie specialistai gali padėti susidūrus su įprastomis akių problemomis, kurioms spręsti labai dažnai bus reikalingi akiniai. Tad kartais šios paslaugos gali ir nieko nekainuoti tiek privačioje, tiek ir valstybinėje įstaigoje. Ir sakyti, kad kažkur kreiptis būtų geriau visais atvejais tikrai negalima. Kadangi viskas priklauso nuo situacijų, kurios būna labai individualios.

Ar yra oftalmologas Vilnius, kuris mokėtų bendrauti su vaiku?

Kai kuriems tėvams tenka rimtas iššūkis rūpinantis savo vaikų sveikata, kadangi jie vengia apsilankymų pas gydytoją. Tokiais atvejais lieka kelios išeitys, kadangi apleisto sveikatos tikrai negalima. Viena iš jų būtų bandymas susitarti su vaiku. Tačiau tam reikia ne tik nemažai laiko, bet neretai ir psichologinių žinių, kurių turi tikrai ne kiekvienas. Aišku, galima nepalikti vaikui išeities ir tiesiog jį nuvesti pas gydytoją, tačiau tuomet apžiūra gali būti komplikuota. Tačiau situaciją tikrai palengvintų vaikų oftalmologas, kuris ne tik išmano savo sritį, tačiau ir geba bendrauti su vaikais. Todėl tikėtina, jog po tokio vizito mažamečiai mažiau bijotų ir kitų sričių gydytojų. Tuo labiau, kad sostinėje yra tikrai ne vienas toks specialistas.

https://www.regejimopatikrinimas.lt