Stogo dengimas – vienas sudėtingiausių statybinių darbų, todėl suplanavus jį atlikti savarankiškai, pirmiausia būtina itin atsakingai pasiruošti. Na, o, jei ir jūs planuojate savarankišką stogo dengimą, skubame dalintis itin vertingais patarimais. 

Ar gebėsite išpildyti saugumo reikalavimus?

Stogo dengimas – procesas, kurį atliekant, svarbu laikytis tam tikrų saugumo reikalavimų, užtikrinti ergonomiškas, standartus bei rekomendacijas atitinkančias darbo sąlygas. Svarbus ir atsakomybės klausimas – nepamirškite, kad, jei stogo dengimą vykdysite jūs, tai jūs ir prisiimsite atsakomybę ne tik už savo sveikatą, bet ir už tai, kad atliekant darbus, nebūtų pakenkta aplinkai bei aplink esančiam turtui. Na, o tuo atveju, jei šį darbą jums atlikti padės ir kiti asmenys, jūs prisiimate atsakomybę ir už jų sveikatą.

Ar nebus pašalinių trukdžių?

Aukštais bei masyviais medžiais apaugęs namas, kurio langus pravėrus kas rytą, galima ne tik mėgautis itin gaiviu oru, bet ir paukščių ulbėjimu – toks vaizdas primena itin romantišką atviruką, tad sužavėtų ne vieną. Tačiau taip pat neriekia apmiršit, kad nusprendus pakeisti stogą tie žavingi ir aukšti medžiai gali tapti rimtomis kliūtimis. Taigi, dar prieš pradėdami stogo dengimo procesą įvertinkite, ar šie medžiai jums netrukdys, ir, jei reikia, pašalinkite kai kurias šakas ar net visą medį.

Ar gebėsite tinkamai utilizuoti senąją stogo dangą?

Kad pradėjus remonto darbus, nemalonių staigmenų būtų kuo mažiau, iš anksto derėtų įvertinti ir tai, ar senoji stogo danga savo sudėtyje turi kenksmingų dalelių ir ar būtinas jos utilizavimas. Jei taip, iš anksto pasidomėkite, kokiomis priemonėmis ir kur galėtumėte atlikti stogo dangos utilizavimą. 

Kaip ir kuo užkelsite stogo dangą?

Pradėjus dengti stogą, tikrai nebe laikas galvoti apie tai, kaip ir kokiomis priemonėmis užkelti stogo dangą. Taigi, suraskite atsakymus į šiuos klausimus iš anksto. O vienas svarbiausių patarimų, kurio tikrai verta paisyti, yra toks: stogo dangą kelkite daugiau kartų, tačiau mažesniais kiekiais – taip sumažinsite traumų tikimybę. 

Kokią technologiją pasirinksite?

Na, ir, žinoma, iš anksto reikėtų pagalvoti ir tai, kokia stogo dengimo technologija bus pasirinkta. Daugiau naudingos informacijos galite rasti užsukę į BMI Monier.