Norint, kad jūsų namai atrodytų stilingai, nebūtina išleisti daug pinigų. Pasitelkę keletą gudrių triukų ir sumaniai apsipirkę, galite sukurti gražų namų interjerą neišleisdami pinigų. Pateikiame 10 patarimų, kaip susikurti stilingą namų interjerą už nedidelį biudžetą. Šie patarimai padės jums sukurti stilingus ir patrauklius namus neišleidžiant pinigų – nuo nebrangių, bet kokybiškų baldų iki nebrangių, bet stilingų akcentų pasirinkimo. Pasitelkę šiek tiek kūrybiškumo ir tinkamų žinių, galite pasiekti, kad jūsų namai atrodytų tarsi milijonas dolerių, tačiau kartu neviršyti savo biudžeto. Taigi, pradėkime ir sukurkime gražius namus, į kuriuos jums patiks grįžti namo! Architektų Gildija siūlo profesionalias interjero dizaino kūrimo paslaugas.

Atsižvelkite į kokybę, o ne į kiekį

Ypač kai kalbama apie baldus, kokybė yra geriau nei kiekybė. Žinoma, pirkdami viską nauja padidinsite savo biudžetą, tačiau tai taip pat reiškia, kad tuos baldus teks anksčiau pakeisti. Vietoj to pirkite mažiau, bet kokybiškesnių daiktų, kurie tarnaus ilgiau. Namuose turėsite mažiau daiktų, kuriais reikia rūpintis ir prižiūrėti, ir galėsite juos naudoti daugelį metų. Pirkdami baldus, visada ieškokite medžio masyvo, tikro medžio gaminių. Mediena yra patvaresnė už kitas medžiagas, o laikui bėgant senstant ji atrodo gražiau. Pavyzdžiui, odinė sofa atrodys puikiai, tačiau ją reikės prižiūrėti, nes ji nėra tokia patvari. Taip pat nepersistenkite su audiniais. Jei turite sofą ar kėdę, pagamintą iš audinio, įsigykite užvalkalus, kuriuos galėsite skalbti arba keisti. Taip pat galite įsigyti geros būklės naudotų baldų. Jie dažnai būna tokie pat geri kaip nauji baldai ir dažnai juos galima rasti už labai priimtiną kainą.

Pirkite naudotas prekes

Naudotų prekių pirkimas – puikus būdas įsigyti stilingų, bet nebrangių baldų. Tokiose interneto prekyvietėse kaip “eBay” gausu stilingų baldų ir aksesuarų už nedidelę jų pradinės kainos dalį. Galite rasti dizainerių kūrinių už nedidelę jų pradinės kainos dalį arba senesnių, retro išvaizdos ir įspūdžio elementų. Jei nežinote, ko ieškote, pabandykite naršyti pagal spalvą. Ant daugelio daiktų yra etiketės, kuriose nurodyta spalva, todėl galite rasti savo erdvei tinkantį daiktą. Dar viena puiki vieta pirkti iš antrų rankų – taupymo parduotuvės, pavyzdžiui, “Goodwill”. Galite rasti gražių baldų, kilimų ir aksesuarų už nedidelę kainos dalį. Taupumo parduotuvėse dažnai būna puikios būklės baldų, kurie tiesiog pakeičiami naujesniais. Tai puikus būdas rasti gražių baldų už labai priimtiną kainą. Naudotų baldų taip pat galite pirkti internetu, pavyzdžiui, “Craigslist” arba “Facebook Marketplace”. Galite rasti baldų, prietaisų ir net transporto priemonių, kurias parduoda jūsų bendruomenės žmonės, kuriems jos nebereikalingos.

Būkite kūrybingi vykdydami projektus

Jei jūsų biudžetas neleidžia pirkti daug naujų daiktų, nesijaudinkite! Yra daugybė būdų, kaip sukurti naujus ir įdomius baldus ar aksesuarus iš daiktų, kurių jau turite namuose. Galite iš naujo panaudoti senas knygų lentynas arba seną skrynią paversti kavos staliuku. Iš senų durų ar seno kilimo sukurkite galvūgalį. Pasigaminkite stalviršį iš kamštienos ar plytelių. Yra daugybė kūrybiškų būdų, kaip panaudoti namuose esančius daiktus. O geriausia tai, kad visi jie yra pigūs ir paprasti “pasidaryk pats” projektai, kurie puikiai tinka norint pagražinti namus turint mažą biudžetą. Dar vienas puikus “pasidaryk pats” projektas – nestandartiniai meno kūriniai. Galite naudoti nuotraukas ar paveikslus ir sukurti tik jums būdingą kūrinį. Galite net ieškoti meno kūrinių internete ir atsispausdinti juos namuose. Naudodami nebrangius rėmelius arba pirkdami rėmelius su iš anksto paruoštu kilimėliu, galite sumažinti išlaidas.

Pridėkite tekstūrų ir sluoksnių

Pridėję į namus tekstūrų ir sluoksnių, sukursite šiltą ir jaukų jausmą. Tai padės jūsų namams pasijusti erdvesniems ir patogesniems, be to, jie taps daug stilingesni. Galite pridėti kilimėlį arba antklodę ant sofos, kad kambariui suteiktumėte tekstūros. Tekstūros taip pat galite pridėti naudodami pagalves ir antklodes ant lovos. Medinių skulptūrų ar kitų dekoratyvinių daiktų eksponavimas taip pat suteikia kambariui tekstūros ir įdomumo. Dar vienas puikus būdas suteikti savo namams sluoksnių ir tekstūrų – įtraukti augalus. Jie puikiai pagerina oro kokybę ir gražiai papildo bet kurį kambarį. Tekstūros taip pat galite pridėti žaisdami su skirtingais audiniais ir medžiagomis, pavyzdžiui, kilimu ar užuolaidomis.

Investuokite į išraiškingus daiktus

Išraiškingi daiktai – tai dekoratyviniai elementai, kurie ką nors pasako apie jus. Tai daiktai, kurie yra unikalūs jūsų namams ir atspindi tai, kas esate. Šie daiktai padės jūsų namams jaustis labiau kaip namams, o ne kaip nuomojamam būstui. Be to, tai puikus būdas į kambarį įnešti spalvų ir asmeniškumo. Išraiškingų daiktų galite rasti daugelyje skirtingų vietų. Senovinis plakatas, ypatingas atspaudas ar rankų darbo daiktas – visi šie daiktai puikiai papildys kambarį ir padės jam pasijusti labiau panašiu į namus. Išraiškingų daiktų taip pat galite rasti blusų turguose ar dėvėtų daiktų parduotuvėse. Pridėję keletą šių ypatingų daiktų į savo namus, padėsite jiems pasijusti panašesniems į namus. Jums labiau patiks grįžti namo, kai jame bus daugiau asmeninių daiktų, leidžiančių jaustis kaip namie.

Įtraukite ryškias spalvas

Įtraukę į savo namus drąsių spalvų, jausitės kur kas stilingiau. Tai taip pat gali suteikti asmeniškumo ir sukurti drąsų pareiškimą, leidžiantį visiems sužinoti, kas esate. Geriausia rasti spalvą, kuri atitinka jūsų stilių, bet jei nesate tikri, drąsi spalva padės atgaivinti bet kurį kambarį. Galite nudažyti sieną drąsia spalva arba pridėti drąsios spalvos paveikslą. Drąsių spalvų taip pat galite suteikti naudodami pagalvėles ar kilimėlius. Drąsių spalvų galite rasti daug kur, tačiau blusų turgūs ir taupyklės yra puikios vietos joms rasti. Dažnai galite rasti ryškiaspalvių daiktų, kurie galbūt idealiai nedera prie jūsų namų, tačiau puikiai tinka bet kokiam kambariui pagyvinti.

Įtraukite natūralių elementų

Natūralūs elementai – tai gražūs akcentai, kurie kambariui suteikia gyvybės. Jais gali būti bet kas – nuo augalų iki medinių baldų. Jie puikiai tinka kambariui suteikti tekstūros, spalvų ir įdomumo. Rinkdamiesi augalus nepamirškite, kokios spalvos yra kambaryje ir kas geriausiai atrodytų. Jei nesate tikri, kas atrodytų geriausiai, galite pasinaudoti tokia programėle kaip “Ikea” TREND decors, kad pamatytumėte, kokios spalvos šiuo metu yra madingos, arba galite pasisamdyti dizainerį, kuris padėtų išsirinkti. Medinių baldų naudojimas – puikus būdas kambariui suteikti natūralių elementų. Medinių baldų galite rasti beveik visų stilių ir kainų kategorijų. Jei nepatinka tai, ką rasite baldų parduotuvėje, galite apsilankyti blusų turguose ar dėvėtų baldų parduotuvėse ir rasti medinių baldų, kurie puikiai tiktų jūsų namuose.

Daugiausia dėmesio skirkite apšvietimui

Namų apšvietimo papildymas gali iš esmės pakeisti kambario įspūdį. Apšvietimu galite suteikti kambariui ryškumo arba tamsos, kad jis atitinkamai atrodytų kasdieniškesnis arba oficialesnis. Apšvietimu taip pat galite pakeisti kambario spalvą. Visa tai galite padaryti naudodami nebrangų apšvietimą. Nusipirkti naujų lempučių arba papildyti kambarį šviestuvais – puikus būdas pakeisti kambario atmosferą. Sieniniai šviestuvai taip pat yra puikus būdas patalpai ar sienai apšviesti. Tai stilingas būdas pridėti šviesos kambaryje, be to, juos galima pastatyti bet kur, kur tik reikia. Natūralią šviesą taip pat galite naudoti kaip būdą, kad jūsų namuose būtų šviesiau ir stilingiau. Atidarykite langus ir įsileiskite šviesos. Augalus ir gėles statykite prie langų, kad jie gautų saulės šviesos. Atlikę šiuos veiksmus, savo namuose jausitės erdviau ir šviesiau.

Sienų menas

Sienų menas – puikus būdas bet kuriam kambariui suteikti spalvų ir asmeniškumo. Tai puiki investicija į jūsų namus, nes jie gali iš tiesų išryškinti kambarį, be to, juos galima naudoti įvairiuose kambariuose. Sienų meno galite rasti įvairių stilių ir kainų. Sienų meno dirbinių galite rasti meno reikmenų parduotuvėje arba baldų ar namų apyvokos prekių parduotuvės dekoro skyriuje. Sienų meno taip pat galite rasti blusų turguose ir taupymo parduotuvėse arba galite patys susikurti sienų meną. Galite naudoti didelį rėmą ir pakabinti audinį ar didelį audinio gabalą arba galite naudoti mažą rėmą ir sukurti nuotraukų koliažą. Sienų menas yra puiki investicija ir pigus būdas bet kurį kambarį paversti stilingu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *